Вимірювання FeNO

FeNO допомагає передбачити відповідь на лікування стероїдами та оптимізувати дозу інгаляційних стероїдів з більш високою ймовірністю, ніж спірометрія, бронходилататорний тест, пікфлоуметрія або гіперчутливість дихальних шляхів до метахоліну1

Астма часто неправильно діагностується або зовсім не діагностується

Отримання точного діагнозу астми може бути проблемою, оскільки багато захворювань мають симптоми, подібні до астми. 5 Традиційні методи оцінки астми дають тільки частину картини, оскільки вони тільки опосередковано пов’язані з запаленням дихальних шляхів.

Крім того, традиційні методи оцінки, такі як пікфлоуметрія та спірометрія, вимірюють лише повітряний потік, а не запалення дихальних шляхів. Вони залежать від зусиль і іноді результати важко інтерпретувати. 6 Аналогічно оцінки симптомів суб’єктивні.

В результаті астму часто неправильно діагностують чи не діагностують зовсім. Дослідження у дорослих, яких діагностовано астму, показують, що до 30% не мають чітких доказів цього стану. У деяких, можливо, була астма у минулому, але, ймовірно, у багатьох було поставлено неправильний діагноз.

FeNO відкриває нові можливості на додаток до традиційних клінічних інструментів

Тест FeNO  є неінвазивним і як виявилося більш надійним у прогнозуванні запалення дихальних шляхів та визначення чутливості до стероїдів, ніж спірометрія, бронходиляційний тест, пікфлоуметрія або гіперчутливість дихальних шляхів. Це дає можливість лікарю приймати найкращі рішення щодо лікування, уникаючи призначення емпіричних доз стероїдів та непотрібного тривалого лікування.

Британське торакальне суспільство оновило свій посібник з лікування астми у 2016 році, щоб наголосити, що позитивний тест FeNO передбачає еозинофільне запалення та надає підтверджуючі докази для встановлення діагнозу бронхіальної астми.

Новий посібник з діагностики та лікування астми, розроблений Національним інститутом охорони здоров’я та передового досвіду Великобританії (NICE), схвалює використання тестування FeNO у первинній медичній допомозі як частину комплексних алгоритмів діагностики для дорослих, дітей. Економічна модель охорони здоров’я, включена до керівництва NICE, дійшла висновку, що тестування FeNO є частиною найбільш економічно ефективного діагностичного шляху для дорослих.